Aktuální výsledky soutěže

Aktuální výsledky soutěže

Prohlédněte si aktuální výsledky soutěže fotbalového klubu TJ Sokol Prosenice.

Více naleznete zde

Nové www stránky TJ Sokol Prosenice

Ve spolupráci s obcí Prosenice jsme pro Vás připravili zcela nové www stránky, které budou přehledně informovat nejen o sportovní činnosti TJ Sokol Prosenice.

18.05.2012

TJ Sokol Prosenice

Dne 13. 7. 1912 byla na své ustavující schůzi založena "Tělocvičná jednota Sokol pro Prosenice a okolí, se ženským odborem v Malých Prosenicích", která se zabývá sportovní a tělovýchovnou činností nepřetržitě až do dnešních dnů. Postupem času se název spolku několikrát změnil až do současné podoby – Sokol Prosenice.

V roce 1939 byl neoficiálně založen Sportovní klub Prosenice, který provozoval fotbal. Mužstvo s takovým názvem hrávalo přátelská utkání a turnaje v širokém okolí. K oficiálnímu založení tohoto klubu došlo 1. 9. 1944, kdy začal hrát i řádnou soutěž v rámci Hanácké fotbalové župy. Činnost SK byla ukončena na základě rozhodnutí ONV Přerov v roce 1950, kdy byl klub spojen s TJ Sokol Prosenice.

V minulosti tvořilo TJ několik oddílů: oddíl ZRTV, oddíl odbíjené, fotbalový oddíl a začátkem 90. let oddíl karate. V současnosti existuje pod TJ fotbal mužů, malá kopaná můžů, malá kopaná žen a volejbal.

Napište nám

Najdete nás

Obec Prosenice
Na Návsi 10,
751 21 Prosenice
odkaz na mapu

Obec Prosenice

Obec Prosenice
Na Návsi 10,
751 21 Prosenice

Katastrální území:
Prosenice, Proseničky

E-mail: obec@obecprosenice.cz
Web: www.obecprosenice.cz

Nejnovější fotogalerie

Všechna práva vyhrazena (c) 2012 Obec Prosenice, design a kód wedipa.com

Odkazy